IMGP1721

Prometna vzgoja otrok s programom Kolesarčki

Program Kolesarčki je preventivno vzgojni program v cestnem prometu za najmlajše. Program se izvaja v vrtcih in se ga lahko udeleži do 100 otrok. Namen programa je, da otroke preko igre in na neprisiljen način poučimo kako se vesti v prometnem okolju, tako da bodo postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu. Postavljeni so v vlogo voznika in doživljajo dogodke kot jih opaža
Preberi več..

Otrokova igra v vrtcu

Otroci, ki se igrajo in se s tem učijo ujemati z drugimi, načrtujejo svoje dejavnosti, premagujejo razlike in postajajo bolj odgovorni. Tudi drugi strokovnjaki za otroški razvoj poudarjajo napačne predstave zdajšnjih ustvarjalcev izobraževalnih politik o tem, kako se otroci učijo. “Igro imajo pogosto za nezrelo dejavnost, s katero nič ne dosežejo, a brez nje ni razvoja, kontrole čustev in pozornosti,” pravi psiholog David Whitebread.
Preberi več..