Telefon:GSM: 031/704-202
 

TEDEN OTROKA 2021 – RAZIGRAN UŽIVAJ DAN!

V ponedeljek, 4. oktobra 2021 se bo pričel Teden otroka, letos na temo RAZIGRAN UŽIVAJ DAN!. Teden otroka se zaključi v nedeljo 10. oktobra 2021 in v tem tednu bodo zveze in društva prijateljev mladine organizirala različne prostočasne in razvedrilne programe za otroke, obeležili pa ga bodo tudi vrtci in šole.

Osrednja tema letošnjega Tedna otroka RAZIGRAN UŽIVAJ DAN!, je kot protiutež posledicam epidemije COVID-19. Z njo želijo poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja, zato se v Tednu otroka tokrat posvečamo igri in igranju.  

Poslanico, ki je tokrat prvič v stripu, je pripravil Boštjan Gorenc – Pižama, ilustriral pa jo je Jaka Vukotič.


Ključna sporočila so:

  • igra ti pomaga razvijati domišljijo,
  • igra ti krepi telo,
  • igra spleta prijateljstva …
  • in najpomembnejše: igra nas povezuje!

Teden otroka je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja sedem dni. Temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov, Mednarodna zveza za varstvo otrok (I.V.C.W.) in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicef pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne.